2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia /23.04.2017/

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego, koronka i zawierzenie naszej parafii Bożemu Miłosierdziu, po czym o 17-tej wieczorna msza święta. Pan Jezus powiedział św. Siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz. 299), „Pragnę udzielić odpustu zupełnego duszom, które przystąpią do spowiedzi i Komunii św. w święto Miłosierdzia mojego.” (Dz. 1109), „kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.” (Dz. 300), „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były, jako szkarłat” (Dz. 699).
Aby skorzystać z darów, które Pan Jezus obiecał, należy w stanie łaski uświęcającej, (czyli po niedawno odbytej spowiedzi św.) przystąpić dzisiaj do Komunii świętej, pokładać ufność w Panu Bogu i pełnić uczynki miłosierdzia,
2. Rozpoczynamy dziś również 73 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do okazywania miłości wobec bliźnich poprzez słowo, czyn i modlitwę, okazją do tego jest dzisiejsza zbiórka do puszek przy wyjściu na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu, przede wszystkim w zrównanym z ziemią chrześcijańskiego Aleppo.
3. Jutro Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – gł. patrona Polski.
4. W środę święto świętego Marka ewangelisty oraz wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której spotkanie zespołu charytatywnego, w sobotę święto świętej Katarzyny ze Sieny.
5. W środę 40-lecie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie. Msza święta w intencji wychowanków w naszym kościele o godz. 9.oo. Serdecznie zapraszamy.
5. Próby przed sakramentem bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 18.30 w kościele, spowiedź w piątek od godz. 17-tej.
6. W tym tygodniu rozpoczęcie wizytacji kanonicznej w naszej parafii.
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności : + Władysława Żak. Dobry Jezu a nasz Panie……