V Niedziela Wielkiego Postu /18.03.2018 /

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które głosi Ojciec Jerzy Krupa – redemptorysta . Pamiętajmy o tym wielkim czasie łaski i nawrócenia. Program rekolekcji na stronie internetowej, oraz w gablocie przed kościołem.We wtorek spowiedź święta.W kościele od 8.3o- do 10-tej i od 14.3o do 18-tej. Przerwa 16.oo-16.3o.W Choczni Górnej od 10.3o do 12.oo.W Kaczynie od 11.30-12.oo. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na czas późniejszy, gdyż wówczas spowiadamy w innych parafiach. W środę na mszach świętych ofiara na tace na potrzeby księdza rekolekcjonisty i ojców redemptorystów.Podczas rekolekcji msza święta poranna o godz. 8.oo rano.Dziś o godz. 9.15 Droga Krzyżowa,o 16-tej Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym po czym o 17-tej wieczorna Msza święta z nauką.

2. Na kwiaty do Bożego Grobu składamy ofiary do skrzyneczek przy wyjściu.

3. W piątek- dzień Męki Chrystusa przeżywamy Drogę Krzyżową. Rano w kościeleo godz. 7.3o, wieczorem o godz. 17.15 dla dzieci,oraz po mszy świętej wieczornej dla młodzieży i dorosłych.

4. Chorych w parafii nawiedzimy z sakramentami w Wielki Poniedziałek/ks. proboszcz i ks. Grzegorz/ – ks. Robert w Wielką Środę – bardzo prosimy o zgłoszenie chorych do niedzieli w zakrystii lub kancelarii parafialnej.Chrzest święty dzieci w święta będzie w Poniedziałek Wielkanocny.

5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, poświęcenie palm podczas każdej mszy św. a procesja z nimi na Mszy świętej o godz. 11.3o.Po mszy świętejo 11.3o konkurs palm zrobionych własnoręcznie.Wieczorem o godz. 19-tej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii- szczegóły za tydzień.

6. W najbliższy piątek 23 marca. organizowana jest ekstremalna Droga Krzyżowa z Karmelu do Kalwarii Zebrzydowskiej od godz. 20-tej. Plakat z informacją jak się zapisać przy wyjściu – ulotki przy gazetach.

7. W dzisiejszą niedzielę oaza rozprowadza palmy na Niedzielę Palmową. Wszelkie złożone ofiary są przeznaczane przez młodzież na rekolekcje wakacyjne. Zachęcamy do nabycia tych unikatowych symboli.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I komunii św. we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele

9. Spotkanie wspólnoty rodzin w sobotę o godz. 18.00 w Domu katolickim

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sandomierza w dniach 7-8 kwietnia. Osoby już zapisane proszę o uzupełnianie danych i wpłaty.

11. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku. Informacje na stronie internetowej krakowcaritas.pl i na ulotkach przy gazetach.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Jadwiga Hałat, + Jadwiga Smaza. Dobry Jezu a nasz Panie……