XV Niedziela Zwykła/15.07.2018/

1. Dziś po mszy świętej o godzinie 11.3o błogosławieństwo rocznych dzieci,o 17-tej msza święta przed którą koronka do Bożego Miłosierdzia.W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii ojca Roberta VitalijPylypczuka bernardyna z Żytomierza na Ukrainie ze słowem Bożym i prośbą o wsparcie finansowe dla tamtejszego młodego kościoła, zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona na ten cel, Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś równieżodpust w Kaczynie ku czci świętej Małgorzaty o godz..11.3o.

3. Jutro wspomnienie N.M.Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej) odpust na Karmelu, w środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,w piątek wspomnienie świętego Czesława, kapłana, oraz wieczorem msza święta nowennowa za zmarłych,a w niedzielę świętoświętej Marii Magdaleny.

4. W środę po nowennie krótkie spotkanie Zelatorów Róż Rózańcowych.

5. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

6. Wakacyjne miesiące są dla rolników czasem wytężonej pracy, wylanego potu. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

7. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dziś jest nowy numer Carolusa.(pielgrzymka młodzieży do Włoch, kazanie o św. Bilczewskim).

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Dorota Szewczyk . Dobry Jezu a nasz Panie……