VI Niedziela Wielkanocna /21.05.2017/

1. Dziś uroczysty dzień w naszej wspólnocie parafialnej – I Komunia święta dzieci klas III – 86 + 8 = 94. Bóg zapłać katechetom: księdzu Robertowi i Grzegorzowi za przygotowanie dzieci do spotkania z Eucharystycznym Jezusem , siostrze za dekoracje, a rodzicom za piękne zaangażowanie i dar dla parafii – krzyż procesyjny i ofiarę na ołtarz. Po mszy świętej o godz. 10.oo błogosławieństwo rocznych dzieci. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.3o, a po nim msza święta. Również w dniu dzisiejszym w Krakowie z Placu Matejki o godz. 10.oo wyruszy V Marsz dla Życia i Rodziny zakończony piknikiem w Parku Jordana.

2. Przez cały tydzień, dzieci komunijne przychodzą na Mszę św. na godz. 18.00, jest to ich Biały Tydzień. W poniedziałek dzieci otrzymają obrazki komunijne i będzie czas na indywidualne zdjęcia, we wtorek odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, zapraszamy rodziców chrzestnych, a dzieci przynoszą świece, w środę zawierzymy się Matce Bożej, w czwartek zapraszamy babcie i dziadków, w piątek rodziców a w sobotę rodzeństwo, kolegów i koleżanki.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
4. W środę wspomnienie N.M.Panny Wspomożycielki Wiernych, wieczorem nowenna, a w piątek msza święta nowennowa za zmarłych.

5. Próba przed rocznicą komunii świętej dla dzieci klas IV w piątek o godz. 16.30 w kościele, spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 17.00. Msza święta dla dzieci z kl. IV w niedzielę o godzinie 11.3o.

6. Spotkanie klas II gimnazjum w środę Chocznia Górna o 16. 3o, ZS „1” o 18.oo.

7. Rodzinny piknik w naszej parafii będzie w niedzielę 4 czerwca, prosimy o zgłaszanie się do ks. Roberta lub ks. proboszcza osób chętnych do pomocy w organizacji i sponsorów.
8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie religijnej.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Eugeniusz Kosycarz i + Karol Chruszcz. Dobry Jezu a nasz Panie…