Niedziela Zesłania Ducha Świętego/ 20.05.2018 /

1. Dziś uroczysty dzień w naszej parafii – dzień Pierwszej Komunii świętej dzieci na Mszy świętej o godz. 11.3o. Bóg zapłać księżom katechetom:księdzu Robertowi, Grzegorzowi, wcześniej p. katechetce Magdzieza przygotowanie dzieci do spotkania z Jezusem Eucharystycznym, a rodzicom za zaangażowanie i dar dla parafii– 700 złotych.Nabożeństwomajowe dziś o 16.3o a po nim o 17-tej msza święta.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt, msze święte w kościele: 7.oo, 9.oo – z namaszczeniem chorych i 18.oo, w kaplicach o 16.3o. Tradycyjnie w tym dniu w naszej parafii jest dzień chorych i starszych. Zapraszamy wszystkich na godz. 9-tą, wcześniej okazja do spowiedzi świętej. Postarajmy się z życzliwością podwieźć samochodami do kościoła naszych chorych i starszych seniorów. Ofiara na mszach świętych na cele charytatywne.

3. Nabożeństwo majowe codziennie po mszy świętej, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek msza święta nowennowa za zmarłych.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Dzieci komunijne przychodzą codziennie na mszę świętą wieczorną i nabożeństwo majowe – jest to dla nich Biały Tydzień.Wprzeżywaniu tego czasu dzieciom towarzyszą: w poniedziałek babcie i dziadkowie, we wtorek rodzice chrzestni, środa to dzień zawierzenia się Maryi, w czwartek prywatna modlitwa, w piątek rodzeństwo i w sobotę ojcowie i mamy w dniu ich święta..

6. Próba dla dzieci kl. IV w poniedziałek o 16.45, spowiedź w piątek o 17-tej. Msza święta dladzieci w niedzielę o godz. 10-tej.Spotkanie klas II gimnazjum i VII w Choczni Górnej w środę po majówce, ZS 1 kl. VII i II gimnazjum w środę 18.2o w kościele..

7. W przyszłą niedzielę 27 maja organizujemy V Festyn Rodzinny. Ktokolwiek chciałby włączyć się czynnie lub coś zasponsorować dla dzieci (przydatne drobnostki na nagrody lub upiec placek) proszony jest o kontakt z księżmi. Msza święta na rozpoczęcie Festynu o godzinie 14.oo w kościele.

8. Procesja Bożego Ciała – 31 maja, jak zwykle od kaplicy w Choczni Górnej do kościoła. Ołtarze w tych samych miejscach. Bardzo prosimy pomyślmy już o przygotowaniu procesji i wspólnym zaangażowaniu przy budowie ołtarzy.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek jako wsparcie wyjazdu wakacyjnego nad morze dla niepełnosprawnych uczniów i absolwentów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kaczynie

10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 16-24 sierpnia br. Szczegółowy plan w gablocie i na stronie internetowej, zapisy u ks. Roberta.