XVI Niedziela zwykła /23.07.2017/

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii siostry Albertynki ze słowem Bożym i prośbą o wsparcie na kuchnie św. brata Alberta w Wadowicach. O 17.oo wieczorna msza święta przed którą koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro wspomnienie świętej Kingi, we wtorek święto świętego Jakuba apostoła, w środę dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Nasi dziadkowie i babcie są często tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie na nowennie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu z nimi, wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prośby i podziękowania prosimy składać do skrzyneczki przy wyjściu przez cały tydzień, w piątek wieczorem msza święta nowennowa za zmarłych, w sobotę wspomnienie świętej Marty.

3. Tydzień temu na renowację naszych bocznych Ołtarzy 7 rodzin złożyło ofiary w kopertach. Serdeczne Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego święta świętego Krzysztofa patrona podróżnych i kierowców będziemy mu polecać nasze bezpieczeństwo na drodze a po wszystkich mszach świętych pobłogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne na naszych parkingach. Kierowcy w Polsce w tym dniu swoimi ofiarami będą mogli wesprzeć kupno samochodu na misje święte. „1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku. ” Ofiary przekażemy na misje święte.

5. Cmentarz – w najbliższych dniach przystąpimy do budowy nowego boksu na odpady cmentarne od strony os. Ramendowskiego. Kontener wkrótce również będzie po drugiej stronie cmentarza na małym parkingu.

6. Rodzina Oliwiera Płonki z Zagórnika zwraca się z prośbą o rejestracje w banku szpiku w Fundacji DKMS. Chłopczyk ma 6 lat i tydzień temu stwierdzono u niego aplazje szpiku, ratunkiem jest przeszczep.

7. Wszystkim gościom przebywającym na wakacjach w naszej parafii życzymy radosnego i pogodnego wypoczynku.