III Niedziela Wielkiego Postu /19.03.2017/

1. Dziś o godzinie 11.3o błogosławieństwo rocznych dzieci, o 16-tej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po czym o 17-tej wieczorna msza święta.
2. Jutro uroczystość świętego Józefa oblubieńca NMPanny. Suma na Karmelu o godzinie 18-tej.
3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek młodzież z klas III gimnazjum przychodzi na mszę świętą o godzinie 18-tej podczas której otrzyma Pisma Święte. Po mszy świętej spotkanie z rodzicami
5. W piątek dzień Drogi Krzyżowej. Rano o 7.3o, po południu o 17.15 dla dzieci oraz po Mszy świętej wieczornej dla młodzieży. Klasy II uczestniczą jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Wieczorem msza święta nowennowa za zmarłych.
6. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Można podjąć w tym dniu duchową adopcję w intencji dzieci nienarodzonych.
7. Na kwiaty do Bożego Grobu można składać ofiary do oznaczonych skrzyneczek przy wyjściu z kościoła.
8. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najciekawszą, własnoręcznie zrobioną palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie w Niedzielę Palmową o 11.30.
9. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc dla potrzebujących. Caritas prowadzi 50 placówek dla ubogich.
10. Osoby chętne do Róż Różańcowych proszone o kontakt z ks. proboszczem. Bardzo proszę o dostarczenie list Róż Różańcowych.
11. Ofiary wielkopostne, dobrowolne składane przez dzieci dla dzieci chorych z Prokocimia, można składać przez cały Wielki Post przez ołtarzem.
12. Za dwa tygodnie zespół charytatywny będzie rozprowadzał baranki na stół wielkanocny – dochód przeznaczony jak zawsze /ponad 6 zł/ na paczki dla biednych naszej parafii. Baranek jest symbolem Jezusa Chrystusa skazanego na śmierć i ukrzyżowanego dlatego powinien znaleźć się na każdym wielkanocnym stole.
13. W niedzielę o godz. 10.oo będzie śpiewał w naszym kościele Kameralny Chór Prowincjonalny z Wieprza. Na swoim koncie ma wiele sukcesów i wyróżnień . Serdecznie zapraszamy.
14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej i postanowieniach do zabrania od młodzieży na nadchodzący tydzień.
15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stefan Cibor, + Maria Bąk. Dobry Jezu a nasz Panie…………