60 lecie Pana Włodzimierza Balona

18 października 2020r. w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni, w neogotyckim kościele  miało miejsce niecodzienne wydarzenie!

Organista p. Włodzimierz Balon  przeżywał   z  towarzyszącą mu całą wspólnotą parafialną 60-tą  rocznicę służby gry na organach w tutejszym kościele. Ceniony przez wszystkich za profesjonalizm jak i niezwykłą osobowość, gotowy do pracy w każdym czasie, bez względu na pogodę czy inne utrudnienia Pan Włodzimierz służył swoim talentem, grając na 2909 pogrzebach, 2065 ślubach, ok.4000 chrztach św.

W ciągu swojej posługi organisty współpracował z  czterema proboszczami oraz wspomagał pracę 26 księży wikarych.

Pomagał w rozwoju  uzdolnionym i utalentowanym uczniom, którzy potem zasilali orkiestrę dętą, znaną w Polsce z licznych sukcesów. Dzisiejszej niedzieli byli uczniowie zagrali mu hucznie  tradycyjne 100 lat oraz uświetnili muzyką oprawę tej wyjątkowej mszy św. Z powodu pandemii nie przybył m.in. chocznianin  biskup polowy Józef Guzdek, ale wraz z metropolitą krakowskim  Markiem Jędraszewskim przesłał  serdeczne gratulacje.

 A my dziękujemy dobremu Bogu za tak utalentowanego, serdecznego, dobrego człowieka i organistę, który jest jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju!

niedziela, 25 paź 2020