Goście w Choczni

Kurs Oazowy dla Animatorów Oazy Dzieci Bożych w Choczni

Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich podczas zimowych ferii, wśród mrozu, śladowych ilości śniegu oraz odpoczynku podczas długich wieczorów do naszej parafii zawitała młodzież z całej diecezji. Zespół Szkół nr 1 stał się miejscem noclegu, pracy i modlitwy młodych ludzi będących członkami Ruchu Światło – Życie przygotowujących się do posługiwania w parafii oraz podczas wakacyjnych rekolekcji jako animatorzy. Nasza szkoła i parafia zostały wybrane znienacka, ale wszyscy bardzo pozytywnie odebrali ich wizytę. Podczas tygodniowych rekolekcji młodzi ludzie z różnych miejsc naszej diecezji uczyli się jak pracować z młodszymi rówieśnikami, jak przygotowywać spotkania i jak świadczyć swoim życiem o Chrystusie i Kościele – aby inni mogli ich naśladować.

Młodzi pełni zapału ciężko pracowali przez cały tydzień zaliczając różnego rodzaju sprawności, analizując Pismo Święte, prowadząc spotkania tematyczne oraz bawiąc się na pogodnych wieczorkach. Wspierali naszą parafię modlitwą i swoją obecnością. Przygotowali liturgię w naszym kościele oraz przeżywali różne nabożeństwa.

Miejscowi parafianie wspierali naszych gości modlitwą, życzliwością oraz drobnymi słodkimi upominkami, za co nasi goście byli niezmiernie wdzięczni i odwdzięczali się wdzięcznością i modlitwą.

Pełni radości młodzi ludzie rozjechali się do swoich domów bardzo zadowoleni, mówiąc wszystkim jak dobrze było na rekolekcjach w Choczni.

Więcej w Galerii:

wtorek, 14 lut 2017