Niedziela Miłosierdzia w naszej parafii

Pierwsza niedziela po Niedzieli Zmartwychwstania jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. W tym roku przypada ona na 19 kwietnia. Obowiązujące ograniczenia nie pozwalają, byśmy wspólnie zgromadzeni w świątyni mogli wysławiać wtedy Boże Miłosierdzie, również nieodłącznie związane z kultem Jezusa Miłosiernego krakowskie Łagiewniki – zawsze w tym czasie pełne pielgrzymów z całego świata – w tym roku będą opustoszałe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby każdy – tam, gdzie się znajduje – oddał Bogu cześć i dziękował za Jego Miłosierdzie wobec nas i wobec całego świata.

Aby ułatwić wiernym owocne przeżycie tego dnia, o godzinie 10:00 z kościoła parafialnego transmitowana będzie na żywo Msza Święta. Ponadto, w godzinie miłosierdzia, tj. o 15:00, rozpocznie się transmisja na żywo modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia z naszego kościoła (będzie ona prowadzona bez udziału wiernych). Przy Ołtarzu Pana w tą niedzielę spotka się – ze względu na restrykcje sanitarne – zaledwie garstka wiernych, lecz bezpośrednio po każdej Mszy Świętej będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą w grupach do 5 osób na raz.

Od poniedziałku 20 kwietnia zmieniają się zasady odnośnie liczby wiernych przebywających w tym samym czasie w kościele. Nie będzie już obowiązywał limit 5 osób.

Odnośniki do transmisji na żywo znajdą się na stronie naszej parafii kilka minut przed rozpoczęciem.

 

sobota, 18 kwi 2020