PIELGRZYMKA „Po Sanktuariach Sąsiednich Narodów”

PIELGRZYMKA

„Po Sanktuariach Sąsiednich Narodów”

NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI BAWARSKIE i ZAMKI CZESKIE

 

MIŚNIA – DREZNO – NORYMBERGA – MONACHIUM – ZAMKI LUDWIKA BARAWSKIEGO – ALTOTTING – PASAWA

CZESKI KRUMLOW I INNE ZAMKI CZESKIE – OŁOMUNIEC

 

30.04 – 04.05.2022

 

Propozycja programu:

 

  1. Dzień – zbiórka Uczestników o godzinie 05.50 w ustalonym miejscu. Przejazd do Saksonii. W programie: Miśnia romantyczne miasto położone nad samym brzegiem Łaby. Jego nazwę rozsławiła znana chyba na całym świecie porcelana miśnieńska, która jest tu produkowana od 300 lat. Na wysokim wzgórzu, tuż obok zabytkowego centrum, położony jest późnogotycki zamek – Albrechtsburg wraz z przylegającą do niego wspaniałą katedrą gotycką z XIII wieku, uchodzący za jeden z najstarszych zamków w Niemczech (XV wiek). Spacer po niezwykle malowniczej starówce. Przejazd do centrum Drezna – zwiedzania „Miasta Baroku” – spacer po najciekawszych ulicach starówki, Theaterplatz – zaliczany do najpiękniejszych placów Europy, Opera Sempera, Zwinger – budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii, kościół Hofkirche (Katedra), Pałac Taschenberg, który król podarował swojej metresie – legendarnej hrabinie Cosel. Kościół Marii Panny (Frauenkirche) – odbudowany z ruin. Spacerując wzdłuż Fürstenzug – najdłuższego obrazu porcelanowego na świecie, można poznać historię dynastii Wettinów, która przez ponad 800 lat sprawowała rządy w Saksonii. Promenada spacerowa „Brühlsche Terasse”, z której rozpościera się niepowtarzalny widok na rzekę Łabę – słynny „balkon Europy”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu/gasthofie w okolicy Drezna.

 

  1. Dzień – po śniadaniu przejazd do do Norymbergi -„miasta-feniksa”, które podniosło się z pożogi wojennej po zniszczeniach podobnych w skali do tych w warszawie. Panoramiczny objazd miasta autokarem, podczas którego zobaczymy teren zjazdów partyjnych NSDAP, budynek sądu, w którym odbywały się procesy zbrodniarzy III Rzeszy (z zewnątrz), a także cmentarz Johannsfriedhof, gdzie znajdują się groby Wita Stwosza i Albrechta Durera. Następnie spacer po średniowiecznych uliczkach zabudowanych rzemieślniczymi kamienicami oraz pięknymi gotyckimi kościołami – św. Sebalda i NMP. Następnie przejazd do Monachium i zwiedzanie stolicy Bawarii z lokalnym przewodnikiem. W programie m. in.: Marienplatz, Katedra NMP i najciekawsze zabytkowe kościoły, Nowy Ratusz, Rezydencja Wittelsbachów i inne zabytki. Obiadokolacja i nocleg w Monachium lub okolicy.

 

  1. Dzień – po śniadaniu zwiedzamy ZAMKI LUDWIKA SZALONEGO: wyjazd do najbardziej znanego „bajkowego” Zamku Neuschwanstein – zwiedzanie wnętrz. Panorama sąsiadującego Zamku Hohenschwangau – rezydencja królów i książąt Bawarii. Następnie przejazd urokliwą trasą do niezwykle malowniczo położonego Zamku Liderhof – jeden z trzech zamków Ludwika II i jedyny, w którym władca mieszkał przez dłuższy czas. Zwiedzanie wnętrz. Przejazd do Prien, rejs po Jeziorze Chiemsee na Wyspę Herreninsel, spacer do Zamku Herrenchiemsee – zwiedzanie z zewnątrz. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

  1. dzień – po śniadaniu przejazd do najsłynniejszego niemieckiego Sanktuarium Maryjnego w Altötting. Zapoznanie się z historią Sanktuarium Czarnrj Madonny oraz żywotem św. Konrada. Msza święta. Przejazd do PASAWY przepięknie położonej nad trójkolorowym Dunajem. Niezwykłe położenie, a także cenna zabytkowa architektura w stylu śródziemnomorskim sprawiły, że Pasawa nazywana jest „miastem trzech rzek” oraz „bawarską Wenecją”. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki oraz Katedrę św. Szczepana z największymi organami katedralnymi świata /17 774 piszczałki i 233 rejestry/.  Następnie przepiękny i niezwykły Ćeský Krumlov: Miasto Róży (na liście UNESCO), Stare Miasto – jedno z najpiękniejszych w Czechach – spacer i czas wolny /wizyta w sklepach z ceramiką gdzie można zakupić malowany dzbanek o którym śpiewała Helena Vondrackova :-)/, renesansowy zamek rodziny Schwarzenbergów – drugi co do wielkości po Zamku Praskim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Czeskich Budziejowic.

 

  1. Dzień – po śniadaniu zwiedzimy Ćeské Budějovice u zbiegu Wełtawy i Malszy, stolica Kraju Południowo Czeskiego. Zobaczymy min. Starówkę i jeden z największych w Europie Rynków z fontanną Samsona, zabytkowe kamienice, Jatki Mięsne, Ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża – możliwość wejścia – panorama miasta i okolicy. To właśnie stąd rozpoczynał swój bieg … pierwszy na kontynencie europejskim pociąg! Przerwa na słynne miejscowe piwo Budweiser Budvar. Następnie zwiedzanie zamku w Hluboká nad Vltavou – malowniczo usytuowany neogotycki zamek Schwarzenbergów zwany czeskim Windsorem. Przejazd do niezwykle malowniczego zamku w Červená Lhota. Następnie spacer po przepięknym Ołomuńcu śladami św. Jana Sankandra: Katedra św Wacława i zabytkowe kościoły, kolumna św Trójcy, Ratusz, fontanny. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

 

Cena: 1950 zł + 75 Euro /przy aktualnych kursach walut i cenach paliwa/.

 

 

 

ZAPISY: do 15 kwietnia 2022r. lub do wyczerpania miejsc przyjmuje Ks. Grzegorz

 

Nr. tel.: 501 579 463 lub e-mail: xggrzybowski@gmail.com

 

Przy zapisie zaliczka w wysokości 1000 zł /os. Dopłata do całości kosztów pielgrzymki do 15 kwietnia 2022r.

 

Cena zawiera:

* przejazd komfortowym autokarem;

* 4 noclegi w hotelach*** lub komfortowych Gasthofach /pokoje 2,3 os. z łazienkami/;

* 4 śniadania i 4 obiadokolacje;

* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, zestaw słuchawkowy Tour Guide;

* opiekę doświadczonego pilota-przewodnika na całej trasie;

* opłaty drogowe i parkingowe;

* ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;

* opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

* taksy turystyczne;

* podatek VAT.

 

Cena nie zawiera:

Świadczeń niewymienionych w programie i napojów do obiadokolacji.

niedziela, 03 kw. 2022