XXIX Niedziela Zwykła /21.X.2018/

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Pamiętajmy o tych, którzy głoszą Ewangelię w różnych zakątkach świata, zwłaszcza o naszym rodaku księdzu Januszu Zajdzie posługującym w Tunezji. Na godzinę 11.3o zapraszamy wszystkie dzieci, po Mszy Świętej błogosławieństwo rocznych, o 16.3o nabożeństwo różańcowe, o godzinie 17.oo Msza Święta wieczorna.
 2. Jutro wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża, we wtorek wspomnienie świętego Józefa Bilczewskiego, biskupa.
 3. Przez cały tydzień nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 17.3o, w Choczni Górnej o 16.3o, w Kaczynie o 17.15. Podczas nabożeństw będzie okazja do spowiedzi.
 4. Na modlitewne wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej po Mszach Świętych. Pamiętamy o wpisaniu godziny. Na wypominki roczne wpisujemy tylko najbliższych zmarłych, pozostałych na listopadowe. W dniach 1-8 XI modlimy się wypominając naszych zmarłych na cmentarzu i w kościele.
 5. Bóg zapłać za ofiary w kopertach na utrzymanie naszego parafialnego cmentarza, w sobotę na godz. 8.oo zapraszamy do posprzątania wokół cmentarza. Również Bóg zapłać za ofiary na renowację naszej chrzcielnicy i ambony, w zeszłą niedzielę 23 rodziny złożyły ofiary na ten cel.
 6. 27 X w sobotę o godz. 15-tej Msza Święta przy Krzyżu Jubileuszowym na Wzgórzu Miłosierdzia w Zagórniku.
 7. Tydzień temu na stypendia dla młodzieży Dzieło Nowego Tysiąclecia złożono 3907 złotych.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.oo Stowarzyszenie Głosy Miłosierdzia ze Spytkowic przedstawi spektakl z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane dla Pauliny Tomskiej na leczenie.
 9. Już niedługo listopad, miesiąc kiedy szczególnie modlimy się za zmarłych. Podobnie jak w ubiegłych latach, zaopatrując się w znicze będziemy mogli wesprzeć młodzież oazową z naszej parafii. Zarobione środki przeznaczone będą na bieżące wydatki, czyli rekolekcje oraz wyjazdy formacyjne. Gorąco zachęcamy
 10. W przyszłą niedzielę X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dobrowolne ofiary przy wyjściu będą przekazane Kościołowi w Pakistanie.
 11. Organizujemy wyjazd na Drogę krzyżową w obozie Birkenau, w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów, 4 listopada wyjazd o godz. 13.00, koszt 15 zł, zapisy w zakrystii.
 12. Spotkanie kl. VII z Choczni Górnej w środę o godz. 16.3o, z Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek o godz. 17.3o.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: † Stanisław Wcisło, † Roman Gasidło, † Kazimierz Ślusarczyk. Dobry Jezu a nasz Panie