Uroczystość Najświętszej Trójcy /16.06.2019/

  • Dziś czcimy Najświętszą Trójcę: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, po Mszy Świętej o 11.3o błogosławieństwo rocznych dzieci, o 16.3o nabożeństwo czerwcowe, po czym o 17.oo Msza Święta. Jutro wspomnienie świętego Alberta Chmielowskiego.
  • Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem rok szkolny. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza Święta dla dzieci, rodziców i wychowawców SP 1 o godz. 8.oo, SP 2 o godz. 9.oo w kaplicy. Spowiedź dla wszystkich we wtorek – Chocznia Górna 16.oo, kościół 17.oo.
  • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze Święte w kościele: o 7-mej, ok. 11.3o po przyjściu procesji oraz wieczorem o 17-tej; w Kaczynie o 7-mej; w Choczni Górnej o 8.3o i po tej Mszy Świętej udamy się w procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców całej ulicy. Do udziału zapraszamy orkiestrę OSP. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w białych strojach. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Zapraszamy osoby do feretronów, panie ze świecami oraz panów do sztandarów (z Róż męskich) oraz do baldachimu. Udekorujmy trasę przejścia procesji. Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy od piątku na godz. 18.oo.
  • Nabożeństwo Medjugorskie w piątek o godz. 18.oo w kaplicy w Choczni Górnej.
  • W sobotę pielgrzymka Róż Różańcowych do Ludźmierza. Wyjazd Chocznia Górna 8.oo parking przy kościele 8.05.
  • Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek Mszy Świętych. Do 25 VIII nie będzie Mszy Świętej o 11.3o w Choczni Górnej.
  • Za tydzień odpust w naszej parafii. Sumistą i kaznodzieją będzie ksiądz prałat Stanisław Szyszka, budowniczy pięknego kościoła w Zakopanem obchodzący w tym roku 55 lecie swego kapłaństwa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, sztandary górników i strażaków, panie do feretronu, panów do baldachimu, oraz jak zawsze orkiestrę naszej straży.
  • Dzieci i młodzież z ośrodka w Kaczynie składają serdeczne podziękowanie złożone tydzień temu ofiary (ponad 4 tysiące) na wyjazd wakacyjny. Za tydzień młodzież naszej parafii będzie prosiła przed kościołem i kaplicami o wsparcie finansowe ich wyjazdów na rekolekcje wakacyjne – Grupa Apostolska, Oaza, Dzieci Maryi.
  • Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza dziś na festyn z wieloma atrakcjami i wspaniałymi nagrodami od godz. 14-tej przy szkole.
  • Wychodząc pamiętajmy o prasie religijnej. Jest nowy numer Carolusa.