Niedziela Palmowa /14.04.2019/

 • Dzisiaj Msza Święta z poświęceniem palm i procesją upamiętniającą wjazd Chrystusa do Jerozolimy o 11.3o, po Mszy Świętej konkurs palm dla dzieci, po południu o 16-tej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po czym Msza Święta o godz. 17-tej. Na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek przy wyjściu. Wieczorem o godzinie 19-tej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Prosimy zabrać ze sobą świece. We wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy rodziców dzieci uczęszczających na Oazę Dzieci Bożych w naszej parafii na krótkie spotkanie w domu katolickim. W środę imieniny ks. Roberta. Pamiętajmy o nim w modlitwie i na Mszy Św. o godz. 18-tej. Niech Miłosierny Jezus i patron obdarzają Go dalej pięknym zapałem w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
 • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Rano Msza Święta tylko w katedrze z biskupem oraz poświecenie olejów świętych. O 18-tej w kościele Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, po której przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i tam o 21.oo Godzina święta do 22.oo – koniec adoracji.
 • Wielki Piątek – dzień męki i śmierci naszego Zbawiciela. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały dzień od godz. 7-mej adoracja Najświętszego sakramentu. O 9-tej Droga Krzyżowa dla dzieci, o 12-tej adoracja dla dzieci komunijnych, o 15-tej Godzina Miłosierdzia z Drogą Krzyżową. Główne nabożeństwo o 18-tej z opisem Męki Pańskiej, adoracją krzyża, komunią świętą i przeniesieniem Pana Jezusa do „Grobu” – tu adoracja do północy. Gorzkie Żale o godzinie 21.oo, młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma krzyże podczas liturgii, a przygotowana przez młodzież adoracja o 23.oo. Od wieczornej liturgii do liturgii Wielkiej Soboty przyklękamy przed krzyżem.
 • Wielka Sobota – przez cały dzień od godz. 7-mej adoracja Najświętszego Sakramentu. Przychodząc do kościoła ze święconym pamiętajmy o modlitwie. Poświęcenie pokarmów o równych godzinach od 10-tej do 14-tej. W kaplicach poświęcenie pokarmów: Chocznia Górna 12-ta i 13-ta oraz Kaczyna 12.3o. Od godz. 10.3o do 11.oo adoracja przy Grobie Pańskim klas VIII i III gimnazjum. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18-tej (poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) przynosimy do kościoła świece, po Mszy Świętej nie będzie już adoracji. W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Procesja rezurekcyjna w niedzielę o 6.3o – o 16.3o uroczyste nieszpory.
 • W Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte w porządku niedzielnym, taca w tym dniu przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Tak jak co roku do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy strażaków naszej parafii a na rezurekcję również orkiestrę dętą.
 • Chorych w parafii nawiedzimy z sakramentami jutro: ks. proboszcz i ks. Robert – od 9-tej, ks. Dawid od 12-tej – bardzo prosimy o zgłoszenie chorych do dzisiaj w zakrystii.
 • Wyjazd na Mszę Krzyżma do Łagiewnik w Wielki Czwartek, godz. 8.00 kaplica, 8.05 kościół, można się zapisywać w zakrystii. Włączenie do grona ministrantów w Wielki Czwartek na Mszy o godz. 18.00. Młodzież która w tym roku przystępuje do sakramentu bierzmowania gromadzi się w Wielki Piątek o godz. 17.45 w kościele, po Liturgii otrzyma krzyże. Msze św. za pielgrzymów do Miechowa i św. Krzyża będą odprawione w kościele 14.08 o godz. 18.00 i w kaplicy 10.12 o godz. 16.30.
 • Pamiętajmy o prasie katolickiej – zabrać na święta przy wyjściu „Dobre Nowiny”.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stefan Pindel. + Artur Wider. Dobry Jezu a nasz Panie