Ruch Światło – Życie

 oaza2

Ruch Światło – Życie

Historia

Od dawnych czasów w naszej parafii funkcjonuje grupa Oazy. Wielu parafian wspomina jak uczęszczali na spotkania Oazy w swojej parafii, jak było to dla nich ważne oraz jak wiele tym spotkaniom zawdzięczają. Nie jest to jednak prehistoria. Dzisiaj wielu parafian nadal przychodzi na spotkania Oazy. Aktualnie nasza grupa należy do Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej.

 

Spotkania

Naszą wspólnotę dzielimy na kilka specyficznych grup.

  • Grupa formacyjna dla starszych – Oaza Nowej Drogi oraz Oaza Nowego Życia (klasy 8 szkoły podstawowej, 3 gimnazjum i starsi) – spotkania w piątki o 19.00 w salce Domu Katolickiego.
  • Grupa formacyjna – Oaza Dzieci Bożych (4, 5 i 6 klasy szkoły podstawowej) – spotkania w każdą sobotę miesiąca o 16:00 w salce Domu Katolickiego.

16682786594d4dcbbee25be-944062-wm

  • Już wkrótce spotkania grupy animatorów (kandydatów).

W I piątek miesiąca starsi spotykają się na formacji. II piątek miesiąca to spotkanie ze Słowem Bożym, niekiedy też czas na poznawanie liturgii. III piątek spędzamy na adoracji naszego Pana i Zbawiciela, który jest z nami w Najświętszym Sakramencie. W każdy IV piątek miesiąca cała wspólnota spotyka się na pogodnym wieczorze – jest to czas na zabawy, tańce i smakołyki.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019.