Ogłoszenia Duszpasterskie

VI  Niedziela  Wielkanocna  /22.05.2022/

 

 

 1. Dziś na mszy świętej o godzinie 11.3o rocznica I komunii świętej dzieci klas IV, Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie. Zapraszamy na nabożeństwo majowe  na  godzinę 16.3o, o 17.oo wieczorna msza święta.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, pamiętajmy o tej szczególnej modlitwie gdyż klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce.

 

 1. Nabożeństwa majowe codziennie po mszy świętej wieczornej. W środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nowennie spotkanie Zespołu Charytatywnego, w piątek msza święta nowennowa za zmarłych w ostatnich 9 tygodniach.

 

 1. W tym tygodniu nastąpiła zmiana siostry przełożonej. Siostrę Stefanie, której życzymy dużo zdrowia po zabiegu i dłuższej rehabilitacji, zastąpiła siostra Magdalena, niech Wincenty a Paulo prowadzi ją dla dobra wspólnoty, naszej parafii, a zwłaszcza dla chorych i potrzebujących.

 

 1. W niedzielę 5 czerwca organizujemy VII Festyn Rodzinny. Ktokolwiek chciałby włączyć się czynnie lub coś zasponsorować dla dzieci (przydatne drobnostki lub upiec placek) proszony jest o kontakt z księżmi. Msza święta na rozpoczęcie Festynu o godzinie 14.oo w kościele. Dziś po mszy świętej przy wyjściu dobrowolne ofiary na sfinansowanie Festynu.

 

 1. Związek Dużych Rodzin 3 plus organizuje w dniach 1-3 lipca Ogólnopolski Zjazd Rodzin w Wadowicach. Prosi o pomoc w zakwaterowaniu gości na 2 noce w domach prywatnych. Informacja i telefony w gablocie przed kościołem.

 

 1. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej jak również można zabrać bezpłatny poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”

 

 1. Spotkanie klas VII: w Choczni Górnej – środa 16.3o, „1” wtorek 18.25 kościół

 

 1. 11 czerwca w sobotę Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Program w gablocie.

 

 1. Prośba policji. Nie dać się oszukać na wnuczka policjanta. Info w gablocie.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Teresa Rusinek.  Dobry Jezu a nasz Panie…………….