Ogłoszenia Duszpasterskie

XI  Niedziela  Zwykła 

16.06.2024

 

  • W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Misje święte czas szczególnej łaski dla każdego z nas, pamiętajmy aby uczestniczyć w naukach misyjnych które prowadzą księża Pallotyni Emilian i o. Sylwester.   Programy przy gazetach.                                            Po mszy świętej o 11.3o błogosławieństwo rocznych dzieci .  O godz. 16.4o nabożeństwo czerwcowe po czym msza święta. Przez cały tydzień po mszy świętej wieczornej litania do Serca Pana Jezusa.
  • Jutro wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego zakonnika, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego kapłana, a w piątek msza święta nowennowa za zmarłych.

 

  • Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem rok szkolny. Zakończenie roku szkolnego w piątek. Dla SP „1” o godz. 8.oo w kościele, Chocznia Górna godz. 9.oo w kaplicy. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
  • Za tydzień uroczystość odpustowa w naszej parafii o godzinie 11.3o.  Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, sztandary górników i strażaków, panie do feretronu, panów do baldachimu, oraz jak zawsze orkiestrę naszej straży. Sumistą i kaznodzieją w 140 rocznicę konsekracji naszego kościoła będzie arcybiskup Józef Guzdek  nasz rodak.
  • Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek mszy świętych: nie będzie w Choczni Górnej mszy świętej o 11.3o. w niedzielę oraz w czwartki i soboty do 26 sierpnia.

Program Misji Świętych dostępny na naszej stronie.